Szkolenie: Podstawy terapii traumy

W związku z pojawiającymi się pytanymi dotyczącymi technik i sposobów terapeutycznej pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowaliśmy dla Państwa nową propozycję szkolenia: Podstawy terapii traumy u dzieci i młodzieży.

W związku z pojawiającymi się pytanymi dotyczącymi technik i sposobów terapeutycznej pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowaliśmy dla Państwa nową propozycję.

Postawy terapii traumy w pracy z dziećmi i młodzieżą. Cykl szkoleniowy.
Szkolenia przygotowujemy z myślą o osobach pracujących z dziećmi – pedagogach, psychologach, pracownikach socjalnych, osobach duchownych, jak również poczatkujących terapeutach i psychologach, tych wszystkich, którym bliskie są problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Refleksja nad dziecięcymi problemami i trudnościami, osobowe ich traktowanie oraz próba rozumienia świata dziecięcego datują się od początków powstawania teorii psychoanalitycznych, kiedy to zaczęto żywo interesować się przeżyciami wczesnodziecięcymi oraz wpływem tych przeżyć na późniejsze życie.

Ogromna liczba dzieci w toku rozwoju doświadcza wydarzeń stresujących takich jak rozwód rodziców czy śmierć bliskich osób. Jednak nie wszystkie doświadczenia będą uznane za traumatyzujące. Wiele dzieci przeżywających uraz psychiczny charakteryzuje odporność, u wielu innych rozwijają się objawy pourazowe mające głęboki i długotrwały wpływ na zdrowie psychofizyczne i poczucie bezpieczeństwa.

Wczesne interwencje terapeutyczne pomagają dzieciom uporać się z wieloma trudnościami, pozwalając na odnajdywanie sensu mimo urazu psychicznego czy straty. Praca z dziećmi i młodzieżą należy do szczególne odpowiedzialnych, wymagających i trudnych. Zapraszamy osoby zainteresowane powyższym tematem, pogłębianiem wiedzy oraz wspólnym testowaniem użytecznych rozwiązań w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą.

Czas trwania szkolenia: 9.00 – 16.00 (8 h szkoleniowych)
Koszt uczestnictwa w każdym ze szkoleń 200 zł, płatne na 10 dni przed szkoleniem. Dane do przelewu wysyłane są mailem po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników.

Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Zapisy: info@fripp.org.pl
Tel. kom. +48 609-228-600

Szkolenia odbywają się w Zabrzu w siedzibie Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w godzinach 9-16.
Proponujemy Państwu możliwość uczestnictwa w wybranym szkoleniu, choć zachęcamy do uczestnictwa w całym cyklu, ponieważ poszczególne moduły będą się uzupełniać.

Prowadząca: Katarzyna Włoch Hyla. Psychoterapeutka doświadczona w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, interwencji kryzysowej, grupach wsparcia i psychoterapii indywidualnej.

Szczegóły na stronie: katarzynawlochhyla.pl

Program szkolenia


I. Trauma. Diagnoza i metody terapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Termin: 1.12.2018
1. Definicja i rozumienie urazu psychicznego. Obraz wewnętrznego świata traumy wg. Donalda Kalscheda 2. Skutki traumy i jej psychologiczne następstwa. Aleksytymia i dysocjacja. 3. Strategie diagnostyczne i kliniczne interwencje stosowane w pracy z dziećmi i młodzieżą.
4. Analiza przypadku.

II. Kryzys suicydalny. Próby samobójcze wśród dzieci i młodzieży.
Termin:
1. Rozumienie kryzysu suicydalnego
2. Fakty i mity. Efekt Wertera i popkultura.
3. Interwencja kryzysowa, podstawowy model postepowania
4. Analiza przypadku

III. Żałoba i żałoba traumatyczna u dzieci i młodzieży.
Termin:
1. Rozumienie żałoby dziecięcej i jej wpływu na dzieci i ich rodziny
2.Strategie diagnostyczne, rozpoznanie objawów PTSD
3. Interwencje ukierunkowane na żałobę i metody pracy
4. Analiza przypadku

VI. Systemowa terapia rodzin. Teoria więzi.
Termin:
1. Ogólna teoria systemów
2. Winnicott, Bion, Bowlby– teorie więzi. 3. Procesy emocjonalne w rodzinie (komunikacja, strategie, mity rodzinne, lojalność)
4. Analiza przypadku z wykorzystaniem genogram

Szkolenia organizujemy również dla szkół i placówek pomocowych. Szczegóły ustalamy indywidualnie. w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny 609-228-600.


Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
Dane kontaktowe i korespondencyjne
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
zarzad@fripp.org.plSiedziba Fundacji
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze

+48 32 726 11 79
+48 606 313 066
info@fripp.org.plKonto bankowe
ING Bank Śląski
97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

NIP: 6482769511 REGON: 243398589
KRS: 0000482005

© 2020 Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.
Webdesign: dotCMS.pl