Wakacyjne szkolenie z zakresu prowadzenia grup wsparcia w terminie 21 lipca – 23 lipca

Zapraszamy na wakacyjne szkolenie z zakresu prowadzenia grup wsparcia. szkolenie łączy pracę praktyczna z teorią.

Szanowni Państwo, w związku z wieloma pytaniami dotyczącymi czerwcowego szkolenia i braku miejsc w tym terminie, chcemy osobom zainteresowanym zaproponować warsztat wakacyjny - 3 dni intensywnej pracy, ukierunkowanej głównie na praktykę.

Główny cel, to przybliżenie uczestnikom zasad oraz wskazanie podstawowych umiejętności niezbędnych do prowadzenia grup wsparcia dla osób borykających się z różnorodnymi trudnościami. Grupy wsparcia są coraz bardziej popularne i potrzebne. Wsparcie społeczne, którego dostarczają, stanowi podstawowy element pomagający w radzeniu sobie z daną trudnością. Ważne, aby były prowadzone przez osoby do tego przygotowane i posiadające podstawową wiedzę w powyższym zakresie. Jest to niezwykle istotne ze względu m.in. na procesy wewnątrzgrupowe oraz kwestie związane z granicami pomagania i interwencji w grupach tego rodzaju. Szkolenie będzie bazowało na wieloletnim doświadczeniu prowadzących związanym z interwencją kryzysową, prowadzeniem długoterminowych grup wsparcia oraz tworzeniem programów, głównie dla osieroconych w różnych okolicznościach rodziców.


Cele szkolenia:
Dostarczenie uczestnikom wiedzy dotyczącej specyfiki pomocowej opartej na udziale w grupach wsparcia i obejmujących m.in.: naukę praktycznych umiejętności związanych z rekrutowaniem uczestników, tworzeniem programu dla danej grupy, prowadzeniem grup wsparcia w wybranej konwencji (grupy oparte na określonych założeniach programowych vs. grupy oparte na „tu i teraz”), rozpoczynaniem i kończeniem grupy, procesami grupowymi. Poruszymy również kwestie związane z motywacją do prowadzenia danej grupy.
Program szkolenia oparty jest przede wszystkim o praktyczną pracę warsztatową.

Metody: Wykład, scenki sytuacyjne, praca warsztatowa w parach i grupie.

Zapraszamy m.in. osoby zajmujące się pomaganiem (pedagogów, psychologów, lekarzy, pielęgniarki, osoby duchowne, pracowników socjalnych, nauczycieli, studentów psychologii i pedagogiki) gotowych do pracy osobistej i grupowej.

Czas szkolenia:

Warsztat obejmuje 24 godziny szkoleniowe.

Szkolenie odbywa się w siedzibie Fundacji w Zabrzu przy ul. Wiktora Brysza 8. Lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu dworzec PKP, dworzec autobusowy, wybór miejsc noclegowych.

Ze zględu na intensywną pracę i utrzymanie komfortu uczestników, podczas szkolenia pracujemy w grupach maksymalnie 10-osobowych.

Cena szkolenia (24 h) - 590 zł.
Rabat 10% dla wszystkich dokonujących zapisu i wpłaty 14 dni przed szkoleniem.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Decyduje kolejność zapisów!
Cena szkolenia obejmuje komplet materiałów szkoleniowych, przerwy kawowe wraz z poczęstunkiem. Osoby zainteresowane proszone są o obecność w całych 3 dniach szkolenia!

Zapisy telefoniczne pod numerami:
+48 609 228 600,
(032) 726 11 79
lub mailowo: info@fripp.org.pl

Osoby prowadzące szkolenie:

mgr Katarzyna Konczelska - psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta, posiadający kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, prowadzenia grup wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka, pracy z osobami w kryzysie, diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych i stresu pourazowego. Prowadzi grupy wsparcia, konsultacje psychologiczne dzieci i dorosłych, interwencje kryzysowe, diagnozę i terapię dzieci i młodzieży, spotkania psychoedukacyjne dla rodziców, warsztaty i szkolenia rozwojowe. Doktorantka na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.
http://www.konczelska.pl/


mgr Katarzyna Włoch-Hyla - psychoterapeuta. Ukończyła całościowy kurs z zakresu psychoterapii w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych. Kształciła się w zakresie terapii ericksonowskiej i psychologii procesu. Pracowała w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w szkole z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła konsultacje, grupy wsparcia dla rodziców po stracie oraz szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej w tym temacie. Pracowała także z pacjentami w terminalnym stadium choroby nowotworowej, dziećmi i ich rodzinami. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, korzysta z regularnej superwizji. Kształci się w zakresie analizy jungowskiej.
http://katarzynawlochhyla.pl/

>>>> SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! <<<<


Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
Dane kontaktowe i korespondencyjne
ul. Szkolna 7i, 41-800 Zabrze
zarzad@fripp.org.plSiedziba Fundacji
ul. Brysza 8, 41-800 Zabrze

+48 32 726 11 79
+48 606 313 066
info@fripp.org.plKonto bankowe
ING Bank Śląski
97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

NIP: 6482769511 REGON: 243398589
KRS: 0000482005

© 2019 Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.
Webdesign: dotCMS.pl