Zasady prowadzenia grup wsparcia

Szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom zasad oraz wydobycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia grup wsparcia dla różnych osób.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i bardzo dużym zainteresowaniem z Państwa strony, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dwudniowej edycji szkolenia online z zakresu prowadzenia grup wsparcia.

Co o tym szkoleniu mówią uczestniczki ostatniej edycji szkolenia online?

"Miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym zasad prowadzenia grupy wsparcia 🤗.

Były to dla mnie dwa bardzo intensywne dni, pełne pracy i energii. Był to czas wzmożonej motywacji jak ważna jest rola osoby wspierającej i jak ważne jest odpowiednie wsparcie dla osoby wspieranej!" (Sara Knapik-Szweda);

"Brałam udział w szkoleniu: "Zasady prowadzenia grup wsparcia" prowadzonym przez Katarzynę Konczelską i Katarzynę Włoch-Hylę. Mam poczucie, że to szkolenie powinno być obowiązkową podstawą dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem grup wsparcia." (Agata Majewska).

Termin szkolenia
  • 23-24 listopada 2024
  • 25-26 stycznia 2025

łącznie 16 h szkoleniowych

9:00-10:30 (pierwszy blok zajęć)
10:30-10:45 przerwa
10:45-12:15 (drugi blok zajęć)
12:15-12:30 przerwa
12:30-14:00 (trzeci blok zajęć)
14:00-14:30 przerwa
14:30-16:00 (czwarty blok zajęć)

Cele szkolenia:


Dostarczenie uczestnikom wiedzy dotyczącej specyfiki pomocowej opartej na udziale w grupach wsparcia i obejmujących m.in.: naukę praktycznych umiejętności związanych z rekrutowaniem uczestników, tworzeniem programu dla danej grupy, prowadzeniem grup wsparcia w wybranej konwencji (grupy oparte na określonych założeniach programowych vs. grupy oparte na „tu i teraz”), rozpoczynaniem i kończeniem grupy, procesami grupowymi. Poruszymy również kwestie związane z motywacją do prowadzenia danej grupy.

Program szkolenia oparty jest przede wszystkim o wiedzę i doświadczenie prowadzących, dopasowany do warunków szkolenia warsztatowego w formie online.

Zapraszamy m.in. osoby zajmujące się pomaganiem (pedagogów, psychologów, lekarzy, pielęgniarki, osoby duchowne, pracowników socjalnych, nauczycieli, studentów psychologii i pedagogiki) gotowych do pracy osobistej.

Szkolenie odbywa się formie online poprzez platformę Zoom, która wspiera większość dostępnych systemów operacyjnych (Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS). Za pomocą udostępnianego przez hosta (gospodarza spotkania) linka lub numeru ID, uczestnicy mogą dołączyć do spotkania przy pomocy przeglądarki internetowej, aplikacji wcześniej pobranej na komputer/laptop/smartfon.

Cena szkolenia (16 h) - 900 zł/os.

Wpłaty należy dokonać w ciągu 14 dni od wysłania zgłoszenia.

Dane do przelewu:
Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
ul. W. Brysza 8, 41-800 Zabrze

Konto bankowe
ING Bank Śląski 97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

W tytule prosimy podać: Imię i Nazwisko, tytuł szkolenia.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów oraz zaświadczenia o udziale w szkoleniu drogą mailową(pdf).

Osoby zainteresowane proszone są o obecność w całych 2 dniach szkolenia!

UWAGA! Osoby prowadzące wymagają włączonych kamerek internetowych od wszystkich uczestników szkolenia przez cały czas udziału w szkoleniu (poza przerwami). Brak włączonej kamerki oznacza niemożność wystawienia zaświadczenia o uczestniczeniu w szkoleniu.

Osoby prowadzące szkolenie:


mgr Katarzyna Konczelska - psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, terapeuta EMDR, posiadający kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie m.in. z zakresu interwencji kryzysowej, prowadzenia grup wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka, pracy z osobami w kryzysie, diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych i stresu pourazowego. Prowadzi grupy wsparcia, konsultacje psychologiczne dzieci i dorosłych, interwencje kryzysowe, diagnozę i terapię dzieci i młodzieży, spotkania psychoedukacyjne dla rodziców, warsztaty i szkolenia rozwojowe. http://www.konczelska.pl/

mgr Katarzyna Włoch-Hyla - psychoterapeuta. Ukończyła całościowy kurs z zakresu psychoterapii w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych. Kształciła się w zakresie terapii ericksonowskiej i psychologii procesu. Pracowała w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w szkole z dziećmi i młodzieżą. Prowadziła konsultacje, grupy wsparcia dla rodziców po stracie oraz szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej w tym temacie. Pracowała także z pacjentami w terminalnym stadium choroby nowotworowej, dziećmi i ich rodzinami. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, korzysta z regularnej superwizji. Kształci się w zakresie analizy jungowskiej. http://katarzynawlochhyla.pl/

W celu zapisania się na szkolenie prosimy wysłać uzupełnione zgłoszenie pod adres: info@fripp.org.pl

Zgłoszenie i regulamin szkoleń dostępne są na stronie: http://fripp.org.pl/szkolenia/zapisy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Formularz zgłoszeniowy

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

 

 


Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
Dane kontaktowe i korespondencyjne
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
zarzad@fripp.org.pl



Siedziba Fundacji
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze

+48 32 726 11 79
+48 606 313 066
info@fripp.org.pl



Konto bankowe
ING Bank Śląski
97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

NIP: 6482769511 REGON: 243398589
KRS: 0000482005

© 2024 Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.
Webdesign: dotCMS.pl