Katarzyna Konczelska (psycholog)

Ukończyła psychologię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Szkołę Trenerów Metrum, Roczne Studium Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu oraz liczne szkolenia z zakresu m.in. Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTRS), diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych, diagnozy i terapii stresu pourazowego (PTSD), Racjonalnej Terapii Zachowania, Mediacji Rodzinnych.

Rekomendowana terapeutka EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprecessing), w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego oraz szkolenia I-go stopnia psychodramy w Śląskiej Szkole Psychoterapii atestowanego przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kurs jest współorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów, Polski Instytut Psychodramy i Ośrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia "Dąbrówka".

Posiada doświadczenie w pracy z osieroconymi rodzicami, rodzinami w kryzysie. Prowadzi konsultacje, interwencje oraz grupy wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka, a także poradnictwo psychologiczne i terapię krótkoterminową. Zajmuje się również diagnozą, poradnictwem wychowawczym oraz terapią młodzieży.

Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu interwencji kryzysowej, komunikacji interpersonalnej, prowadzenia grup wsparcia dla personelu medycznego, studentów psychologii oraz specjalistów pragnących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jest współzałożycielem Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Naukowo zajmowała się problematyką śmierci dziecka, wsparcia społecznego i żałoby. Prowadziła badania dotyczące grup wsparcia dla rodziców po stracie. Za prezentację wyników badań dwukrotnie w latach 2015 i 2016 została nagrodzona I Nagrodą przez Komisję Naukową na Międzynarodowej Konferencji „Życiodajna Śmierć – Pamięci Elizabeth Kübler – Ross”.

Prywatnie żona, matka trójki dzieci. Interesuje się potraumatycznym wzrostem, psychotraumatologią, psychologią rozwojową, oraz systemem leczenia skoncentrowanym na rodzinie (Otwarty Dialog). Inspiruje ją literatura z zakresu psychoterapii egzystencjalnej, Rodzicielstwo Bliskości a także wykorzystanie arteterapii i biblioterapii w pracy terapeutycznej.

http://konczelska.pl/

W Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii prowadzi konsultacje psychologiczne młodzieży i dorosłych, psychoterapię, szkolenia, warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne oraz mediacje.


Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
Dane kontaktowe i korespondencyjne
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
zarzad@fripp.org.pl



Siedziba Fundacji
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze

+48 32 726 11 79
+48 606 313 066
info@fripp.org.pl



Konto bankowe
ING Bank Śląski
97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

NIP: 6482769511 REGON: 243398589
KRS: 0000482005

© 2024 Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.
Webdesign: VdeMedia