Aktualności

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się najnowszymi wydarzeniami, szkoleniami i informacjami dotyczącymi działalności naszej fundacji.

X Ogólnopolska Konferencja Zaburzeń Osobowości

Serdecznie zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Zaburzeń Osobowości, która odbędzie się 27 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych!

więcej

23 Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Obchodzimy dzisiaj po raz 23 Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób, a w Europie ok. 22 mln osób. Dane NFZ wskazują, że w samym 2021 zdiagnozowano ją u 682 tysięcy osób.

więcej

Zapraszamy na konsultacje dla par

Od lipca w Fundacji oferujemy sesje terapeutyczne dla małżeństw, związków nieformalnych, par hetero i nieheteronormatywnych, przyjaciół, współpracowników oraz rodzin.

więcej

Wakacyjna grupa rozwojowa dla młodzieży w Zabrzu.

Drogi Rodzicu Nastolatka-ki, jeśli obserwujesz, że Twoje Dziecko doświadcza trudności w relacjach, jeśli czujesz, że Twoje dziecko potrzebuje wsparcia, inspiracji, rozwoju swoich kompetencji społecznych, kameralnej grupy rówieśniczej innej niż jego/jej klasa, czasu z innymi młodymi, poszukującymi ludźmi, mieszkasz w Zabrzu lub okolicy - to miejsce jest dla Twojego nastoletniego Dziecka.

więcej

Przesiewowa ocena funkcji poznawczych w diagnostyce zespołów otępiennych

Celem szkolenia będzie omówienie użyteczności wybranych narzędzi diagnostycznych w przesiewowej ocenie funkcji poznawczych zespołów otępiennych.

więcej

Pomoc psychologiczna dla wolontariuszy

Patrząc na dramat związany z wojną w Ukrainie i widząc wysiłki wolontariuszy, postanowiliśmy dołożyć naszą cegiełkę do pomocy.

więcej

Polska w dobie migracji

Przed nami wyzwanie długoterminowe: nauczyć się żyć z rzeszą ukraińskich uchodźców wojennych. Rozmowa Beaty Dżon-Ozimek z dr Michałem Wanke – socjologiem, pracownikiem Katedry Nauk o Kulturze i Religii Uniwersytetu Opolskiego.

więcej

Pomoc przychologiczna w dobie wojny

Sprawdzona lista miejsc które świadczą bezpłatną pomoc psychologiczną dla obywateli Ukrainy.

więcej

Wsparcie dla Ukrainy: Pierwsza pomoc psychologiczna - szkolenie

Nasz specjalista od interwencji kryzysowej, Dominik Adamek, poprowadzi w czwartek bezpłatne szkolenie dla psychologów i wszystkich innych osób zaangażowanych w pomoc dla Ukrainy.

więcej

Dni prawa i psychologii

W dniach 9-11 marca 2022 roku odbędzie się Krakowie III edycja Dni Prawa i Psychologii, organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Kraków

więcej

Jak zadbać o zdrowie psychiczne w dobie pandemii koronawirusa?

Minęło już ponad 1,5 roku, odkąd zmagamy się z wieloma ograniczeniami dnia codziennego. W tym wyjątkowym okresie trudniej zachować równowagę psychiczną oraz pozytywne nastawienie do życia.

więcej

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

Pandemia odciska swoje piętno nie tylko na osobach dorosłych. Kryzysów doświadczają także dzieci. Coraz częściej spotykamy się z wątpliwościami ze strony rodziców dotyczącymi zachowania ich dziecka.

więcej

5 mitów i faktów na temat pomocy psychologicznej. Dlaczego nie przychodzimy do psychologa/terapeuty?

Kiedy mamy do czynienia z niepokojącymi objawami dotyczącymi naszego organizmu zwykle udajemy się do lekarza po poradę czy leki. Niestety, do problemów natury psychicznej nie jest już tak łatwo nam się przyznać.

więcej

Dzień Dziecka Utraconego - w kręgu osieroconych kobiet

W tym roku z okazji obchodów Dnia Dziecka Utraconego, Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii zaprasza na wyjątkowe spotkanie w kręgu osieroconych kobiet.

więcej

Nowy członek Zarządu

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że mamy nowego Członka Zarządu – Panią Urszulę Kłosińską.

więcej

Podziękowanie

Po 7 latach ważnej i owocnej współpracy pożegnaliśmy z grona Zarządu naszego specjalistę od prawnych aspektów, Piotra Michalskiego.

więcej

Patronat nad inicjatywą UnLock

Fundacja jest jednym z oficjalnych patronów nowego projektu o zdrowiu psychicznym.

więcej

Szkolenie: Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży

Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży. Szkolenie online dla specjalistów pracujących z dziećmi.

więcej

Bezpłatna pomoc psychologiczna on-line

Bezpłatne wsparcie psychologiczne on line dla lekarzy, pracowników medycznych, diagnostów i wszystkich tych, którzy ryzykują swoim zdrowiem czy życiem w związku z sytuacją epidemiczną.

więcej

Za nami XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Życiodajna śmierć - pamięci Elizabeth Kübler-Ross

Od kilku lat Fundacja wspiera organizacyjnie konferencję naukowo-szkoleniową w Białymstoku. W tym roku również nie mogło nas tam zabraknąć.

więcej

Jesień w Fundacji

We wrześniu, we współpracy z Centrum Rozwoju i Terapii Kompas, proponujemy kolejną część cyklu szkoleniowego Kryzys suicydalny i próby samobójcze oraz Żałoba i żałoba traumatyczna

więcej

Mobbing w pracy w aspekcie prawno - psychologicznym

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników ze zjawiskiem mobbingu, jego przyczynami, przebiegiem i skutkami, oraz uświadomienie konsekwencji jego wystąpienia w zespole. Uczestnicy szkolenia nauczą się rozpoznawać symptomy zagrożenia mobbingiem i odróżniać go od zachowań, które nie spełniają definicji mobbingu ( np. konflikt w pracy).

więcej

Spotkanie Wsparciowe Dla Rodziców Po Stracie Dziecka

Zabrze. Spotkanie Wsparciowe Dla Rodziców Po Stracie Dziecka.

więcej

O leczeniu współuzależnienia, psychoterapii grupowej i lęku przed jej rozpoczęciem.

Współuzależnienie, to nie wspólne picie czy zażywanie środków psychoaktywnych, lecz życie i funkcjonowanie w związku z osobą uzależnioną - powodujące stały, silny stres, nieustanną emocjonalną gotowość do pomagania-ratowania i wiara w to, że może tym razem się uda.

więcej

Psychoterapia grupowa dla kobiet doświadczających problemu współuzależnienia.

Propozycja dla kobiet dorosłych – dorastających w rodzinie z problemem alkoholowym oraz doświadczających konsekwencji nadużywania substancji psychoaktywnych, hazardu czy leków przez bliskich.

więcej

Self-Reg w pracy psychologa i pedagoga

Warsztat dla wszystkich pracujących z dziećmi, dzięki któremu będzie możliwość poznania tajników self-reg stworzonego przez Stuarta Shankera

więcej

Interwencja kryzysowa dla pedagogów

Szkolenie skoncentrowane na tematyce interwencji kryzysowej. Zasady prowadzenia interwencji kryzysowej oraz udzielanie adekwatnego wsparcia w sytuacjach trudnych

więcej

Jak mądrze bawić się z dzieckiem

Jednodniowy warsztat dla nauczycieli wychowania przedszkolnego rozwijający kompetencje pedagogiczne z zakresu wzmacniania rozwoju psychofizycznego u dzieci.

więcej

Projekt: edukacja antydyskryminacyjna.

Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie edukacyjnym skierowanym do gimnazjalistów woj. śląskiego, współfinansowanym ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

więcej

W poszukiwaniu sensu – Szkolenie z zakresu interwencji kryzysowej w sytuacji straty

Psycholodzy oraz inni specjaliści pracujący w instytucjach pomocowych niejednokrotnie są konfrontowani z sytuacjami kryzysowymi, w których muszą udzielić potrzebującym odpowiedniej pomocy.

więcej

Komunikacja interpersonalna w pracy nauczyciela

Warsztat jest przeznaczony dla nauczycieli i pedagogów, którzy pragną pogłębić swoje kompetencje w zakresie efektywnej komunikacji z uczniami.

więcej

O współpracy z Ośrodkiem dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi

W dniu 4.11 i 7.11 nasi wolontariusze przeprowadzili warsztaty na temat emocji w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi.

więcej

Grupa wsparcia dla rodziców po stracie

Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii zaprasza do uczestnictwa w Grupie wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.

więcej


Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii
Dane kontaktowe i korespondencyjne
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze
zarzad@fripp.org.plSiedziba Fundacji
ul. Wiktora Brysza 8, 41-800 Zabrze

+48 32 726 11 79
+48 606 313 066
info@fripp.org.plKonto bankowe
ING Bank Śląski
97 1050 1298 1000 0090 3026 5772

NIP: 6482769511 REGON: 243398589
KRS: 0000482005

© 2024 Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.
Webdesign: VdeMedia